Krkonošské pralesy – srpen 2018

Dnes je 24.srpna. Vyjeli jsme si jen tak na chatu Herlíkovka na výlet do Herlíkovic a Harachova do Krkonoš. Když jsme dojeli do Vrchlabí na místo, měli jsme asi 30 minut zpoždění. Na další zastávce Vrchlabí-Herlíkovice jsme měli štěstí na autobus a my si tak mohli zkrátit cestu a to přímo pod kopec na kterém byla naše chatka. Kopec jsme si vyšlápli,i když byl kamenitý a strmý. Večer jsme se najedli a usnuli jako když nás do vody hodí.

25.Srpen

Po lehké snídani jsme šli s spolu s průvodcem panem tiskovým mluvčím parku KRNAP panem Drahným na super výlet do pralesů Krkonoš ,na který jsme se všichni moc těšili. Ten nás naložil nedaleko chatky u Vrchlabí-Herlíkovice a jeli jsme asi 30 km do Harachova , kde na nás čekala parta lidí nadšenců. Cesta vedla do mírného kopce a nebyla náročná. Šlo se po borůvčí přes rašelinu a dřevěnými lávkami přes horské potůčky asi 6 km. Bylo pod mrakem asi 25 stupňů byli vidět kopce Strážný, Žalí, Bezděz. Najedli jsme se na Vosecké boudě. Setkali se s jelení studánkou a Krakonošovou snídaní. Pan Drahný nás celou dobu seznamoval s okolím parku hovořil o kůrovci, stáří stromů, ochranném pásmu a řekách Mumlavě, Labi a Jizeře, které zde pramení. Večer nás odvezl zpět do Herlíkovic blízko k chatě. Poděkovali jsme za trpělivost, zaplatili a popřáli hezký den. Večer byl společný oheň. Seznámili jsme se blíže, zazpívali si a šli spát.

 

26.Srpen

Dnes jsme vstali z peřin později a šli na vycházku po okolí po Strážném. Cestou zpátky jsme navštívily místní kostelík, kde jsme zažily křtiny malého dítěte a pak nás už jen čekala cesta do Prahy. Byl to hezký výlet a dlouho na něj budeme vzpomínat.

O. Čermák