Výlov Jevanského rybníka

Ráno jsme vstali včas, abychom stihli ještě kozí mléko, které bereme od chovatele 2x týdně. A po vydatné snídani jsme vzali kola a jeli k Jevanskemu rybniku, kde se toho dne konala velká dlouho ocekavana akce, vylov rybníka. Ten se vypouštěl už minimálně den předem…

Poprvé jsem viděla výlov od začátku do konce.Peta už po mnohokráte. Tak se to pokusíme popsat: Po vypuštění vezmou rybáři asi 4 pramice s dlouhou siti (asi 2x40m). Obklíčejí sítí ryby ve zbylé vodě a pomalu stahují. Do toho jiní velkým podběrákem nabírají ryby a dávají na dlouhé třídící koryto, kde je mnoho rybářů, kteří tridi ryby podle druhů a velikostí. Házejí je do různých kádí a odtud ty vzácnější rovnou nakládají a odvazeji. Ty, kterých je nejvíc, tedy velci kapři, se dostávají do nakladače, kde jsou váženi a…. A jak to vlastně probíhá, můžete vidět na fotkách, a nebo přijít na výlov a to konkrétně na rybnik Švejcar u Jevan 27.10.2021, 6.11. Vyžlovský a nebo 16.11.2021 rybnik Pařez (mezi Lounovicemi a Vyžlovkou), kde bude i Peťa mezi rybáři:-). Jsou i výlovy v Praze… rozpis je na www.nasevoda.cz/vylovy.

Po výlovu jsme pod rybníkem sbírali ryby, které propluly a plácaly se v malých kalužích vody tam, kde normálně teče potok. Ty vitálnější skončily v našem „podzemním jezeru“ a ty méně vitální na talíři nebo v mrazáku.

Jako bonus máme pár fotek ze „zlatého lesa“ a jednoho krásného hříbka.