Spřátelené organizace

Salesiáni Dana Boska

Rádio Proglas

 

 

 

TV Noe

Dobré místo, z.s.

je nezisková organizace. Posláním spolku je začleňovat lidi se zdravotním postižením do trhu práce. Těmto lidem nabízí chráněné prostředí redakce webového portálu www.LideMeziLidmi.cz i práci v rámci dalších aktivit sdružení. Mottem spolku Dobré místo je individuální přístup k zaměstnancům, vychází vstříc zdravotním specifikům i pracovním možnostem každého. Zaměstnanci jsou z drtivé většiny lidé, kteří mají zkušenosti s duševní nemocí a to včetně těch těžších, jako je schizofrenie. Z toho vychází úzká spolupráce spolku s řadou dalších organizací a institucí věnujících se duševně nemocným.

V. kolona

Záměrem kavárny je také propojení areálu psychiatrické nemocnice Bohnice s okolím. Zákazníci se k do kavárny rádi vracejí, a to hlavně kvůli velmi kvalitní kávě a působivé atmosféře. Kavárna se nachází ve velkorysém prostoru secesní budovy, kterou dokonale prosvětlují veliká okna s výhledem do zahrady. Kavárna má své kouzlo i po sto letech.

 

 

 

 

 

 

https://karmeldrasty.eu/wp-content/uploads/2019/08/cropped-herb-2.pngKarmel sv. Josefa

Karmel sv. Josefa je komunita bosých karmelitek Řádu nejblahoslavenější Panny Marie z hory Karmel. Sestry žijí kontemplativním způsobem života v papežské klauzuře, jejich posláním je modlitba a oběť na úmysly církve a celého světa, za spásu všech lidí. Lidé se na ně mohou obracet s prosbou o přímluvnou modlitbu na své úmysly.
Řád byl založen v průběhu 12. století na hoře Karmel v Izraeli a reformován sv. Terezií z Avily v 16. století ve Španělsku. Pražská komunita byla založena v 17. století Služebnicí Boží, matkou Marií Elektou od Ježíše. Na začátku roku 2020 se komunita přestěhovala z Hradčanského náměstí  do Drast na Praze-Východ, kde obnovuje zchátralý zemědělský dvůr, aby mohl sloužit částečně jako klášter, částečně pro veřejnost.

Více informací:
https://karmeldrasty.eu
https://bosekarmelitky.cz
https://galerie.karmeldrasty.eu

Odkazy na videa:
https://youtu.be/emlj0oCL9s0
https://youtu.be/52OUunbnSEM