Výlet na Sázavský klášter a grilování v Louňovicích

Kolem půl 12 jsme dorazili na Sázavu. Naše cesta hned směřovala ke klášteru. Ten je sice v rekonstrukci, ale prohlídky se tam konají.
Hodinku času před prohlídkou jsme někteří strávili v zahradě a někteří u skupiny archeologu ze spolku Po stopách našich předků. Tam jsme si umleli na kamenném mlýnku mouku a z ni udělali placky, které jsme opekli na ohni. Také jsme viděli práci archeologů a stavitelů, což si zkoušely děti a my s nimi.
Prohlídka trvala asi hodinu a byla výborná. Skvělá slečna průvodkyně nejen že krásně přednášela, ale znala i odpovědi na naše dotazy.
Poté jsme šli na oběd do restaurace Za vodou, kde nás překvapili příjemným prostředím i výborným jídlem.
Cestou do Louňovic jsme obdivovali krásy přírodních mokřadů a vodních ploch.
Doma, v Louňovicích, jsme se hned pustili do grilování naloženého masa. Užili jsme si přitom legraci a maso bylo výborné. Dokonce ani nepršelo, což podle předpovědi mělo.
Když se pak rozprselo, bylo už maso hotové, a tak jsme šli do domku a baštili. Pak přišly na řadu modlitby… Zpěvem jsme večer zakončili s šli spát.
V neděli ráno jsme si přivstali a šli do Mukařovskeho kostela na mši od 8hodin. Po mši mě pan varhaník nechal zahrát na varhany. Zpět do Louňovic jsme sli pomalu a doma jsme si dali bohatou snídani s ochutnávkou krepelcich vajec.
Kolem jedenácté jsme se rozloučili a rozjeli do svých domovů.

Připojujeme fotky z výletu

Na viděnou se těší Magda